Ваше запитання до нас

CAPTCHA
(0512) 67-00-97
Миколаїв
Одеса
 
+38 (0512) 67-00-97
Миколаїв
Одеса

Семінар: Первинні документи на підприємстві, дії у разі їх втрати (знищення)

Семінар: Первинні документи на підприємстві, дії у разі їх втрати (знищення)

18.07.2022

Запрошуємо до участі у онлайн-лекторії:
Тема: Первинні документи на підприємстві, дії у разі їх втрати (знищення)
Організатор: Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу 
Відбудеться: 27.07.2022

Галина Морозовська (експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування) розповість про вимоги до первинних документів на підприємстві та про процедуру дій у разі їх втрати (знищення), у тому числі через воєнні дії.

Юлія Щербина (керівник проектів FlyDoc, компанія "СОФТКОМ") розкаже про FlyDoc – сучасний та зручний сервіс для організації документообігу на підприємстві.

В ПРОГРАМІ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ "ЛЕКТОРІЙ":

Вимоги до первинних документів, у т. ч. електронних

 • Що є первинним документом. Рахунок-фактура, договір, ВМД, бухгалтерська довідка, наказ по підприємству – первинні документи?
 • Вимоги до складання первинних документів. Чи можна заповнювати у змішаний спосіб.
  Особливості для електронних первинних документів. Чи є електронний документ – оригіналом. Чи треба роздруковувати електронні первинні документи. Чи обов’язково в договорі з контрагентом прописувати можливість використовувати електронні документи, чи можна по замовчуванню? Чи можна внутрішні первинні документи вести в електронному вигляді і що для цього потрібно?
 • Хто може складати та підписувати первинні документи. Чи треба затверджувати перелік таких осіб? Чи може особа підписувати первинні документи будучи у відпустці, відрядженні? Чи можна використовувати символ «ꞌ» в ситуації, коли документ підписує особа, яка заміняє відповідальну?
 • Форма первинних документів. Чи обов’язково використовувати типові форми? Якими формами користуватися після відміти типових форм для документування операцій з основними засобами, МШП та запасами? Як правильно затвердити власно розроблені форми первинних документів?
 • Обов’язкові реквізити:
  • назва документа (форми)
  • дата складання. Чи можна оформляти на будь-яку дату? Якщо оформити початком операції чи через тиждень-два по завершенню – це буде порушенням? Якщо акт підписано контрагентом іншою датою, – що вважати датою оформлення? Яка дата складання/оформлення електронного документа?
  • назва підприємства
  • зміст та обсяг господарської операції. Чи можна при наданні послуг обійтись загальними фразами, чи треба розшифровувати? Рекомендації суддів та позиція Мінфіну. Чи можна вказувати спецкоди (партномер) товарів, а не їхні назви?
  • одиниця виміру. Чи у всіх документах треба вказувати вартісний вираз чи можна обмежитися лише натуральним? Треба в подорожніх листах зазначати використання не лише в літрах, а й у грн? Чи можна лише в акті на списання ПММ вказати вартість, а в подорожніх листах лише в літрах?
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення
  • особистий підпис або інші дані, що надають змогу ідентифікувати особу. Чи можна використовувати факсиміле? Чи треба писати власне ім’я та прізвище? Якщо вказано ініціали і прізвище – це порушення?
 • Печатка – обов’язковий реквізит?
 • Які помилки в реквізитах не є значними (коли первинка з помилками не втрачає свого статусу). Що каже суд. Немає прізвища особи, що брала участь у господарській операції – чи буде документ первинним?
 • Зміни у правила організації діловодства на підприємстві під час воєнного стану

FlyDoc – сучасний та зручний спосіб організації документообігу на підприємстві, що гарантує збереження документів

Втрата первинних документів, у т. ч. через воєнні дії: загальна та спеціальна процедура дій

 • Строк зберігання первинних документів. Відповідальність за незбереження первинних документів
 • Первинні документи не надійшли від контрагента – варіанти дій. Як на основі внутрішньої первинки відобразити господарську операції. Зразки. Чи може контрагент посилаючись на Закон № 2115 надати первинні документи через 3 місяці після завершення воєнного стану?
 • Втрачені (знищені) первинні документи – загальна процедура дій. Строки повідомлення ДПС та відновлення
 • Втрата первинних документів через бойові дії/неможливість вивезення з окупованих територій – спеціальні правила повідомлення. Зразок заяви. Звільнення/мораторій, які дає таке повідомлення. Кого стосуються спецправила?
 • Чи є відсутність, втрата (знищення) первинних документів підставою для неможливості виконати свої податкові обов’язки і відповідно звільнення від відповідальності за пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Порядок від Мінфіну та документальне підтвердження неможливості виконання податкових обов’язків.

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА
Вартість перегляду ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ:

 • Безкоштовно для користувачів програм автоматизації бізнесу, у яких є діючий на дату проведення онлайн-семінару один з таких тарифних пакетів: "ІТС ПРОФ" (як платний, так і пільговий) / "ІТС Ретро" / "Тех.підтримка" / "Бухгалтерський". Безкоштовна участь розповсюджується на одну людину від організації
 • 300 грн без ПДВ для всіх інших учасників, в тому числі за другу і більше осіб від організації, у якої є діючий на дату проведення онлайн-семінару один з таких тарифних пакетів: "ІТС ПРОФ" (як платний, так і пільговий) / "ІТС Ретро" / "Тех.підтримка" / "Бухгалтерський". Організація, яка до дати проведення онлайн-семінару оформить доступ до одного з вищеперерахованих тарифних пакетів, отримує право на безкоштовну участь.

Для перегляду онлайн-семінару "Лекторій" попередня реєстрація обов'язкова.

Додаткові питання Ви можете надсилати на електронну пошту seminar@unionba.com.ua.

Увага! Відеоматеріали доповідей "Лекторію" будуть розміщені на сайті its.bas-soft.eu через декілька днів після семінару. Перегляд доступний користувачам, які мають один з таких тарифних пакетів: "ІТС ПРОФ" / "ІТС Ретро" / "Тех.підтримка" / "Бухгалтерський".

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПЕРЕГЛЯД ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ